Region Jämtland Härjedalen

Kontakt

Besöksadress

Scenkonstverkstan
Odenskogsvägen 42 D, Östersund

Postadress

Region Jämtland Härjedalen
Estrad Norr, Kulturen
831 83 Östersund

Organisationsnummer

Region Jämtland Härjedalen 232100-0214

Kontakta personalen

Anna Thelin

Scenkonstchef

Tel: 063 - 14 67 35
Mob: 070 - 252 61 58
anna.thelin@regionjh.se

JAN LÖFGREN

Konstnärlig ledare musikteater

Tel: 063 - 14 67 15
Mob: 070 - 683 61 87
jan.lofgren@regionjh.se

Karl Seldahl

Konstnärlig ledare teater

Mob: 076 - 130 65 22
karl.seldahl@regionjh.se

Monica Bergander

Producent musik/musikteater

Tel: 063 - 14 67 12
Mob: 070 - 683 61 80
monica.bergander@regionjh.se

Anders Nilsson

Producent musik

Tel: 063 - 14 67 11
Mob: 070 - 683 61 81
anders.nilsson@regionjh.se

CHRISTINA SELDAHL LINDGREN

Producent teater

Tel: 063 - 14 67 23
Mob: 070 - 660 17 38
christina.lindgren@regionjh.se

Anna Eriksson

Producent/konsulent dans
Administratör

Tel: 063 - 14 67 13
Mob: 070 - 690 30 52
anna.m.eriksson@regionjh.se

Mattias olsson

Producent musik


Mob: 072 - 213 48 74
mattias.1.olsson@regionjh.se

Camilla Edfalk

Verksamhets­ledare Teater Barda


Mob: 072 - 243 13 05
camilla.edfalk@ostersund.se

Linnea Lundberg

Scenkonstpedagog

Tel: 063 - 14 67 20
Mob: 073 - 097 18 38
linnea.lundberg@regionjh.se

Jens Gustavson

Scenograf

Tel: 063 - 14 67 18
Mob: 070 - 683 61 55
jens.gustavson@regionjh.se

Camilla Rudolfsson

Producent Teater Barda/
Administratör

Tel: 063 - 14 67 21
Mob: 070 - 672 87 32
camilla.rudolfsson@regionjh.se

Frida Laurin Carlsson

Kommunikatör


Mob: 070-256 21 67
frida.laurincarlsson@regionjh.se

Tomas Nyqvist

Produktionsassistent musik

Tel: 063 - 14 67 14
Mob: 070 - 256 40 89
tomas.nyqvist@regionjh.se

ERIK MAGNUSSON

Vaktmästare/IT

Tel: 063 - 14 67 10
Mob: 070 - 683 61 82
erik.magnusson@regionjh.se

PELLE PERSSON

Tekniker

Tel: 063 - 14 67 16
Mob: 070 - 683 61 83
pelle.persson@regionjh.se

Anders Rudolfsson

Tekniker

Tel: 063 - 14 67 29
Mob: 070 - 346 06 66
anders.rudolfsson@regionjh.se

Sally Langford

Tekniker

Tel: 063 - 14 67 45
Mob: 070 - 672 77 15
sally.langford@regionjh.se

Senast uppdaterad: 2024-06-12